HAKKIMIZDA

Misyonumuz

İtibarlı marka projelerde, müşterilerimize ait mülklerin ve lüks konutların kiralama ve satış süreçlerini yönetmek, mülklere değer katmak.

Vizyonumuz

Gayrimenkul yatırımcılarının, başları hiç ağrımadan, sorunlarla uğraşmadan, yatırımlarının karşılığında düzenli ve yüksek gelir elde etmelerini sağlayacak ürün ve hizmetler geliştirmek, mülklerini yönetmek.

Hedefimiz

Misyon ve vizyonumuza hizmet eden, teknolojiyi kullanan, rekabeti farklı bir platforma taşıyan, yani kendi mavi okyanusunu oluşturan Experium’u kurduk. Nef ve Eroğlu projeleri ile başladığımız yolculuğumuza, yeni markalar ekleyeceğiz. Nef, Eroğlu, İŞ GYO ve Siyahkalem gibi güçlü, sürdürülebilir ve itibarlı markalar olmalarına özen göstereceğiz.

İş Yapış Şeklimiz

Experium'un İş Yapış Şekli
Hakan Koçer, Experium Kurucusu

Kurucumuz

Hakan Koçer

Hakan Koçer 1967’de İstanbul’da doğdu. 1985 yılında Kadıköy Maarif Kolej’inden, 1989 yılında İTÜ Elektronik’ten mezun oldu. Arena’da, teknoloji ürünleri dağıtıcılığını, satış kanallarını, düşük maliyetli olmanın önemini, SAP uyarlamanın zorluğunu, borsaya açılma sürecini, şirket birleşmelerinin sancısını, 1994, 2001 krizlerini, dolayısıyla kur riski almanın nelere mal olabileceğini, bizzat girişimci kimliğiyle yaşayarak ve çeşitli bedeller ödeyerek öğrendi. Senelik 2 milyon USD ciro ile başlayan Arena macerası, Koçer ayrıldığında, 90 milyon USD şirket değeri ile IMKB’ye açılmış, 260 milyon USD yıllık ciro elde eden bir düzeye ulaşmıştı.

Koçer, Arena’dan sonra AirTies’da ürün geliştirmeyi, Ar-Ge süreçlerini, farklılaşmayı ama sadece ürünün değil, çevresindeki hizmet yumağının önemini, marka konumlamayı, entellektüel sermayenin değerini ve dünya markası olmanın zorluğunu öğrendi. AirTies’ın Türkiye’deki pazar payı Koçer’in Genel Müdürlüğü döneminde % 65’e kadar çıkmıştı.

Homend ise Powerpoint sunumu olarak başladıktan 5 yıl sonra, bugün Türkiye’de takdir edilen bir elektrikli ev aletleri markası olarak sektörde yerini aldı ve Koçer’e sıfırdan itibarlı bir marka oluşturmayı, geliştirmeyi ve konumlamayı, yeni satış kanallarını, perakendeyi ve özellikle internet üzerinden tüketiciye dokunmayı öğretti.

Gayrimenkul geliştirme sektörüne Nef ile adım atan Koçer, önce danışmanlık sonra yöneticilik yaptığı Nef’te, proje geliştirme, talep oluşturup lansman yapma, projeye uygun inşaat yapıp teslim etme, teslim sonrası hizmetler ve site yönetimi konularında deneyim kazandı. Nef’in Amerika ve Almanya’daki gayrimenkul geliştirme çalışmalarını da yürüten Koçer, Mayıs 2017’de Experium’u kurmak için Nef’ten ayrıldı.

Yemek yapmayı, dünyayı gezmeyi seven Koçer, Gamze Nalan ile evli ve 2 çocuk babası.